ÇAĞRI MERKEZİ+90 212 515 9 444

Sık Sorulan Sorular

canbey çiğ köfte bayilik şartları

Merak ettiklerinizi sizin için cevapladık.

Tüm türkiye'ye çiğ köfte bayiliği veriyoruz. Hacıalioğlu Çiğ Köfte'nin piyasa firmalarından farkı;

Hacıalioğlu Çiğ Köfte, bayilerinden franchise bedeli, isim hakkı, giriş bedeli ve benzeri adlar altında bir ücret almıyor. Şubelerimiz için ürün seçimi serbestliği sağlıyor, istemedikleri veya satamadıkları yan ürünlerimiz için zorunluluk getirmiyoruz. Hacıalioğlu Çiğ Köfte markası altında, anlaşma koşullarına bağlı kalmak koşuluyla; sabah kahvaltılık, sabah çorbası, baklava ve tatlı çeşitleri, poaça ve börek gibi başka ürünlerin satışına izin veriyoruz. Bayi seçeneklerinden kâr marjlarına, hijyen faktöründen sevkiyata kadar birçok soruyu bir araya getirdik.


Tamamen helal ve organik olmamız ve kesinlikle hiçbir katkı ve koruyucu madde kullanmadan gıda mühendisi nezaretinde ürünlerin üretimini yapmaktayız. Ayrıca açılış, iş eğitimi, organizasyon, reklam çalışmalarınız tarafımızdan yapılmaktadır. Müşterilerimizi, işimizde her zaman, ilk sıraya koyar ve her zaman bir alternatifinizin olduğunu asla unutmayarak hizmet veririz. Tüm hizmetlerimizde ve ilişkilerimizde açıklık, dürüstlük ve doğrudan iletişime önem veririz.

Bayimiz olmadan önce sorulan sorular

 • İş yerim kaç günde hizmete hazır hale gelir ?

  İş yerinize özel hazırlanan mobilyalar (dolap, banko) dahil 7 günde hizmete hazır hale getiriyoruz.
 • Kurulum paketi ürünlerı nasıl ulasmakta?

  Anlaşmalı olduğumuz kargo yada ambar firmalarınca tarafınıza özel olarak paketlenmiş şekilde 2 iş günü içerisinde gönderilmektedir.
  (cuma ve cumartesi gönderilen gönderiler takip eden pazartesi günü teslim edilir.)
 • Tabela ve cam görsellerinin montajı kim tarafından yapılıyor?

  Tabela ve cam görsellerinin montajı kurulum ekibi tarafından ücretsiz olarak yapılmaktadır.
 • Nasıl bayi olunur?

  Hali hazırda olan kurulum paketlerimizi inceleyip size uygun olanı satın almanız yeterlidir.
 • Bayılık paketi ücretinden hariç herhangi bir ücret ödeyecekmiyim?

  Kurulum paketi ürünlerinin sizlere ulastırmamız ıcın ürünlerin nakliye ücretinin 400 tl ye kadar kısmını siz üstünü (olursa) firmamız tarafından karşılanmaktadır.
 • CANBEY Çiğ Köfte konseptini oluşturmanın ortalama bedeli ne kadardır?

  Her bütçeye uygun kurulum paketlerimiz bulunmaktadır. Kısa süreliğine her bayimiz eşit olması adına Avantajlı kurulum paketlerimizle 5,000 EURO'ya iş yeri sahibi yapıyoruz.
 • Bayilik seçenekleriniz nelerdir?

  Yeni dükkan ve marka, ister kurulum paketımızı satın alarak, ıstersenızde kurulum paketı ürünlerımız aynısını kendınız tedarık ederek ve sadece bizden çiğ köfte temin edebilirsiniz. Açılış hediyesi olarak 200kg çiğ köfte CANBEY Çiğ Köfte tarafından kurlum paketı alanlarak hediye olarak ücretsiz verilir.
  Avantajlı kurulum paketi: ihtiyaç duyabileceğiniz tüm tabela, soğutucu dolap, masa, sandalye,fırın,terazi,önlük,tişort,banko,a tabela,led tabela ihtiyacınızı karşılıyoruz. Ayrıca açılış için 200kg bedelsiz çiğ köfte sağlıyoruz. Hediye çiğ köftelerin satışı ileelde edilen tutar ile kurulum paketinin giderini rahatça karşılamaktadır.isteğe göre, dükkan açılışı için gerekli olan tüm malzemeleri Hacıalioğlu Çiğ Köfte avantajlı kurulum paketi satın alarak yaparlar. Zaten bu paketi alıınca paketteki bedava 200 kg çiğ köfteyi satıp verdikleri parayı geri toplayacak ve bedavaya dükkan sahibi olacaklardır.
 • Bayi olma şartlarınız nelerdir?

  Araç ve yaya trafiğine açık cok yakınında çiğ köfteci olmayan ve etrafında ınternet cafe, kıraathane, okul, askerıye ve unuversıte bulunan ayrıca dükkanın temiz ve düzgün olması, çalışacak personelin titizliğe ve hijyene önem göstermesi ilk şarttır. Bunun dışında herhangi bir şart ve kural yoktur.
 • Organizasyondan kastınız nedir? Ekstra bir ücreti mi var?

  Organızasyondan kastımız kurulum paketindekı ürünlerin bır araya getirilmesi tarafınıza ulaştırılması, kurulumu, eğitim verılmesı ve açılışta yanınızda bulunmamız bunlar için herhangı bır ücret talep etmemekteyız ve gönderdiğimiz ekibin gidiş dönüş konaklama ve tüm masrafları firmamıza aittir.
 • Açılış için palyanço veriyormusunuz?

  Bayilik alan bireyler açılışında izdiham olmasını ve en kısa surede bulundugu noktaya hızlı giriş yapmak isterse palyanço, müzik sistemi ve balonla süsleme hizmetine harcıyacakları bedel ortalama 600 tl ile 800 tl arasında değişmektedir. Firmamız 400 tl ye kadar karşılamaktadır.
 • Kamera çekim ve açılışın tv reklam tutarı nedir ve kim öder?

  Bayiilik alan birey açılışında kamera talep ederse ki biz tavsiye ediyoruz, çünkü açılış vidyo ve resimlerinizi firma personelimiz kurumsal web sitemizde alışveriş ve forum sitelerinde sanalpazar ve yemek sepetinde sosyal medyada youtube ve facebook ve istigramda sınızsız olarak paylaşmakta ve reklamınız sağlanmakta kameraman ücreti ortalama 500 TL'dir yarısını firmamız karşılamaktadır.
 • Alacağım bayilikten ciro üzeinden reklam parası alıyor musunuz?

  Herhangi bir isim altında herhangi bir ücret kesinlikle talep etmemekteyiz. Yıllık tv, radyo ve gazete reklamlarımız firmamız tarafından karşılanmaktadır.
 • Bedelsiz verdiğiniz ürünlerin kargo ücretini kim ödüyor?

  Bedelsiz çiğ köfteler gerek açılışta gelenler, gerekse de açılıştan sonra aylık satış kotanıza göre teşfik ikramlar için sadece bedesiz olan çiğ köfte nin kg başına 1 tl kargo ücreti ödenmektedir.
 • CANBEY Çiğ Köfte bayilik şartları nelerdir, nasıl öğreniriz? Çiğ köfte bayilik şartlarınızda zorunluluk var mı?

  Diğer franchising sistemlerinde olduğu gibi CANBEY Çiğ Köfte'de de ortak hareket etme gerekmektedir. Her şube ortak adımlar atar, satış politikaları, kampanyaları beraber belirlenir, aynı kutular ve ambalajlar kullanır, müşteri her şubeden aynı hizmeti alır. Bunu sağlamak için bazı standartlar var. Tüm şubelerimiz CANBEY Çiğ Köfte'nin belirlemiş olduğu dükkan yapısına sahiptir, dükkan içerisinde ve dışarısında CANBEY Çiğ Köfte görsellerini kullanmalıdır. CANBEY Çiğ Köfte'nin belirlemiş olduğu ambalajları kullanmalıdır. Her şube CANBEY Çiğ Köfte'nin standartlarına uyacağını, zincirin her halkası gibi aynı kalitede hizmet vereceğini taahhüt eder. Bu şekilde marka değeri korunur ve tüm şubeler kurumsallık çerçevesinde satışlarını gerçekleştirir.
 • Şu an dükkanı tuttum ve tadilatı bitiyor. Marka konusunda kararsız kaldım. Hakkınızda ayrıntılı bilgi verebilirmisiniz?

  • - Bayi kurulum paketi ile şubeniz için gerekli olan tüm demirbaşları tedarik ediyoruz.
  • - 200 kg çiğ köfte hediye ediyoruz.
  • - Bayiilik ücretini ödedikten sonra 1 günde sevkiyat gerçekleştirebiliyoruz.
  • - Açılışa özel personel gönderiyoruz kuruyoruz, açıyoruz, iş eğitiminizi veriyoruz.
 • Ücretsiz bayilik veren çiğ köfte firmasıyız diyorsunuz. Neden ücretsiz bayilik veriyorsunuz?

  Amacımız hızla yayılmak ve ismimizi herkeze duyurmak, ayrıca cazip şartlar ve ekonomik hizmet ise prensibimizdir. Gıda sektöründe ve ülke genelinde 3 kuşaktır hizmet veren nadir firmalardanız. Farkımızın herkesin bilmesini ve daha çok noktaya hizmet verebilmek firma politikamızdır. 2006 yılından bu yana çiğ köfte sektörüne hizmet vermekteyiz ve 2012 yılından bugüne bayilik sistemimizle hızla büyümeye başladık. Bayilik verirken seçici olmaya özen gösteriyoruz. Mevcut sisteme ayak uydurabilecek, diğer CANBEy Çiğ Köfte şubelerinin göstermiş olduğu çalışma gayreti ve özveriyi gösterebilecek bayi adaylarına bayilik veriyoruz.
 • Çiğ köfte dükkan açmak istiyorum ama yapabilir miyim bilmiyorum. Bu iş zor mudur? Kolay öğrenebilir miyim?

  Çiğ köfte işi gıda sektöründeki diğer işlere nazaran en kolay iştir. Şubede çalışan personelin işi hazır gelen çiğ köfteyi paketlere koymak veya dürüm şeklinde satmaktır. 1-2 günlük eğitimle paketlerin nasıl hazırlanacağı, dürümün nasıl yapılacağı, nasıl sarılacağı öğrenilebilir. Bunun yanında çiğ köftenin yanında verilecek olan yeşilliklerin de nasıl temizleneceği ve sunulacağı öğrenilmelidir. Gıda sektöründeki her iş gibi çiğ köfte işinin de en önemli konusu müşteri ile ilişkilerdir. Güleryüzlü, müşteri ile alakadar olan, sunumunu müşteriye en iyi şekilde sunan personel iş yerinizin iyi derecede kazanmasında etkili olacaktır.
 • Çiğ köfte kg fiyatı nedir? Toplam hersey dahıl vergı levhası işyeri açma bedelı ne kadar?

  2017 yılı içinde hammadeye faiş bi zam gelmediği taktirde kg fiyatımız 7 TL'dir. Buna kdv ve kargo ücreti dahildir. Bır dukkanın malıyetı kurulum bedeli olan 5,000 EURO ödendikden sonra badana, su, lavabo, kira, depozitodur.
 • KOSGEB'ten nasıl faydalanabilirim, sizin bu konudaki yardımınız nedir?

  Firmamızın anlaşmış oldugu KOSGEB danışmanı size prosedürü anlatıp işinizi takıp etmektedır. Gereken şartlar yerıne getırıldıgı taktirde 30.000 tl geri ödememek şartıyla devlet destegı 70.000 tl faizsiz geri ödemeli teşvik çıkartmaktayız.
 • Bazı bayilik veren çiğ köfte firmaları reklam katılım bedeli alıyor. Sizden bayilik aldığımızda reklam katılım bedeli ödeyecek miyiz?

  Yılda iki dönem tv, radyo, gazete reklamlarımız yayınlanmaktadır, bu giderleri firmamız kendi bütçesinden ödemektedir. Herhangi bir katkı ve reklam ücreti talep edılmemektedır.
 • Satış fiyatlarınız anahtar teslim fiyatlar mıdır?

  Satış fiyatlarımız anahtar teslim fiyatı değildir. Teşhir ürünler ana hartellerdir. Gelen ürünlerin akabinde çöp kovası,cam bardak, paslanmaz çatal gibi yan ürünlere özel ürünler alıcıya aittir.
 • CANBEY Çiğ Köfte'den aldığımız araçlar ve gereçlerin ödeme koşulları nelerdir?

  Aldığınız teşhir ürünlerin ödemesini nakit olarak, banka aracılığıyla (Havale, EFT vs.) ya da banka kredisi kullanarak yapabilirsiniz. Ayrıca kredi kartına 9 aya kadar taksitlendirebilirsiniz.
 • Bayi kurulum paketinin taksitlendirmesini nasıl yapıyorsunuz?

  Kredi kartınızla mail order sistemi ile tek çekim ödeme alabiliyoruz. Ya da taksitlendirmek istediğiniz zaman sektörde öncü gelen aracı firmalar ile online olarak taksitli çekim işlemi yapılmaktadır.
 • Aylık ve yıllık kampanyalar neler? Satış kotasına göre teşvikleriniz neler?

  • - Her ayın 5.de + %50 bedava kampanyası
  • - Her ayın 10'unda 1 kg alana 100 MB internet paketi bedava
  • - Her ay aldıgınız çiğ köfte 600 kg nın altına inmedği taktirde ay sonu %10 geri iade. Yani günlük 20 kg satıyorsanız ayda 600 kg eder aysonu 60 kg bedelsiz olarak tarafınıza ulaştırılmaktadır.
  • - Şam tatlısı, künefe, içli köfte, nar ekşisi, irmik helvası bu ürünlerden satış ciromuz aylık toplam 1800 TL altında değilse %10'luk geri iade yapılmaktadır.
  • - Aylık siparişlerinizin toplamı kaç kilogram'a tekabül ediyorsa bonus kazanmış oluyorsunuz. Biriktirdiğiniz puanlar ile motorsiklet, tv, klima ve kamera sistemi kazanıyorsunuz.
 • Kar marjı nedir?

  CANBEY Çiğ Köfte, bayi kar marjını minumum %125 olarak korur. Bu yüzden CANBEY Çiğ Köfte bayisi olan hep kazanır. 1 adet çiğ köfte dürüm için 70 gr . çiğ köfte konulduğunu varsayarsak 1 kg. çiğ köfteden 14 adet çiğ köfte elde edilmektedir ve çiğ köfte dürümün tavsiye edilen satış fiyatı 2.5 TL'dir. 1kg çiğ köfteyi 7 TL'ye alıyorsunuz ve ( 14 x 2,5 TL = 35 TL) 35 TL'ye satıyorsunuz.
  Not: Yan ürün olarak sattığınız meşrubat ve gıda ürünlerinden ettiğiniz kazanç matematiğe dahil değildir.
 • 1 kg çiğ köftenin bize maliyeti nedir?

  1 kg çiğ köftenın bayimize maliyeti, çiğ köfte, lavaş, acı sos, baskılı poşet, dürüm poşeti, ıslak mendil, köpük tabak veya baskılı karton kutu, streç, soskabı, yeşillik çeşitleriyle birlikte 10 TL'yi bulmaktadır. Günlük 20 kg ve üzeri satmanız durumunda firmamızdan alacağınız indirimler ile 9 TL gibi bir fiyata düşmektedir.
 • 6-7 bin nüfuslu bir yerde kazanç tahminen ne olur?

  Açacağınız yer meydan kısmında işlek bölgede olursa 100.000 nüfusluk bir yerden daha çok satış yapabilirsiniz. Ufak yerlerde özellikle ilk etapta rakip yoksa ve işe giren ilk sizseniz tabiri caizse kaymağını siz yersiniz.
 • Ücretsiz bayilik nasıl oluyor?

  Ücretsiz olarak isim bedeli vermekteyiz. Demirbaşlar ve diğer malzemeler kurulum paketi içerisinde cüzzi bir rakam ile sizlere verilmektedir.
 • Bayi kurulumu ne kadar zaman alır?

  Bayi kurulumu için gerekli süre 7 iş günüdür ancak oluşabilecek aksiliklerden dolayı 10 güne kadar uzayabilir.
 • Bayilik için belli bir konseptiniz var mı?

  Bayilik için bir kaç konsept çeşidimiz vardır ancak bunlardan size en uygun olanı saha ekibimiz tarafından seçilir ve bayinize uygulanır bunun dışında farklı konseptler uygulanamaz.
 • Açılan bayilere eğitim veriliyor mu?

  Açılan bayilere özel eğitim ekibi göndermekteyiz. Dilerseniz İstanbul içinde fabrika genel merkezinde 3 gün eğitim verilmektedir. Şehir dışlarında ise bölge müdürlüklerinde eğitim verilmektedir.
 • Onay almam kaç gün sürüyor?

  Dükkan adresi ve resımler tarafımıza ulaştıkdan sonra 2 gün içinde gereken analizi yapıyoruz. Yaptığımız bazı analizler:
  • Dükkan kaç mt2 ?
  • Dükkanın günlük görülme hacmi (önünden kaç kişi geçiyor)
  • Dükkanın fiziki konumu (Güneş alma durumu, yön durumu)
  • Araç trafik yoğunluğu
  • Yakınınzdakı esnafların günlük satış durumu ve size en yakın çiğ köftecinin satış durumu
  Bu analizlerin sonucundan sonra tahmini günlük cironuzu söylüyoruz ve tercih size kalıyor.
 • Dükkanımın badana, su, lavabo işlerini kim yapıyor?

  Bu gibi tadilatlar için ayrılmış herhangi bir ekibimiz bulunmamaktadır. Bu tadilatların yapılması bayiler tarafından üstlenilmekte olup firma konseptine uygun olması gerekmektedir.
 • Bayiliğinizi yapmak istediğimde bana istediğim semtten dükkan da bulabiliyor musunuz?

  Bayi adaylarımıza dükkan bulma, dükkan önerme gibi bir hizmetimiz olmuyor. Sadece bayi adayımız bulduğu dükkan hakkında bir değerlendirme yapabiliyoruz. Bayi adayımız bulmuş olduğu dükkanın iç ve dış resimlerini, açık adresini verdiğinde kısa bir araştırma yapıp değerlendirmelerimizi sunuyoruz.
  Çiğ köfte sektöründeki en meşakkatli iş zaten dükkan bulma konusudur. Uygün bir semtte, uygün personelle karlılığı yüksek bir şube sahibi olabilirsiniz. Zaten hazır olarak gelecek çiğ köfteyi, baskılı ambalaj malzemeleri yardımıyla müşterilerinize sunmak işin kolay kısmıdır.
 • Çiğ köfte sipariş verdiğimde bayiden nakliye ücreti alıyor musunuz?

  Vermiş oldugünuz siparişlerin nakliye ücreti firmamıza aittir. Türkıye genelı fiyatımız sabittir.
 • CANBEY Çiğ Köfte ürünleri dışında da ürünler satabiliyormuyum?

  Belli başlı bazı ürünlerı satılmasına tölerans tanımaktayız. Tatlı çeşitleri sabah kahvaltılık çeşitleri gibi fakat döner, kebap, kokoreç, sulu yemek satışı kesinlikle yasaktır.
 • Bayilik malzeme ücretini nasıl ödüyoruz ben kredi kartı kullanmıyorum?

  Ödemelerimiz kredi kartına 9 taksit veya nakit şekildedir. Farklı şekillerde satış şeklimiz yoktur(elden taksıt yada senet gibi)
 • Biz çiğ köfteyi sizin belirlediğiniz fiyattanmı satıyoruz yoksa kendimiz belirleyebiliyormuyuz

  Sektörde çeşitli fiyatla satışlar yapılmaktadır genel olarak ortalama fiyat 25-30 tl arası değişmektedir. Ancak serbest piyasa ilkesi göz önünde bulundurularak bu tercih şubelere bırakılmıştır.
 • Yeşillik gibi kısa ömürlü ürünleri sizmi tedarik ediyorsunuz?

  Firma kalite standartlarını bozmamak ve tüketiciyi rahatsız etmemek adına bu tarz ürünler şubeler tarafından tedarik edilmektedir.
 • Çiğ köfte ambalajını çiğ köfte logosunu benim adıma basabilir misiniz?

  Başka markalara fason üretim yapmıyoruz. Mevcut sistemimizde görsellerimiz, poşetlerimiz, dürüm kağıtlarımız, ıslak mendillerimiz CANBEY Çiğ Köfte logolu. Siz de kendi markanızı ön plana çıkartmak istiyorsanız öncelikle türk patent enstitüsü'nden kendi markanızın tescilini yapmanız gerekir. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'ndan yasal üretim izinlerini almanız ve markanıza ait tüm görselleri hazırlamanız, bastırmanız gerekir. Bu da operasyon maliyetlerinizi yükseltir, kar marjınız çok düşük seviyelere iner. Sadece CANBEY Çiğ Köfte markalı ürünlerin tedariğinde bulunuyoruz.
 • Çig köfte yanında midye, turşu suyu, simit, pilav, içecek gibi ürünler satabilirmiyiz? Bunları siz tedarik edip gönderebilirmisiniz?

  Köfte, döner, kebap ve buna benzer ürün satışı yaptırmamaktayız. Çiğ köfte satışını etkilemeyecek ürünler satabilirsiniz. Aparatif ürünler firma izni dahilinde satışına izin verilmektedir.
 • Çiğ köfte bayiniz olursak ürünler bıze nasıl ulaşacak? Dağıtım ağınız nasıl? Hangi günler servisiniz var? Kota nedir? Kaç kilo almak zorundayız? Çiğ köfte sipariş limiti varmı ya da aylık kota varmı? Çiğ köfte sözleşmenizde bunlar yazıyor mu?

  Türkiye genelinde tüm şubelerimize ürünlerimiz kargo ile gönderilmektedir. Anlaşmalı olduğumuz kargo firmalarıyla, özel olarak vakumlanmış 7 bariyerli vakum ambalajlarıyla paketlenmiş ürünlerimiz sevk edilmektedir. Pazar hariç hergün kargo ile gönderimi yapabiliyoruz. Sitemiz üzerinden 7 gün 24 saat verebileceğiniz siparişler yukarıda belirtilen günlerde kargoya verilebilmektedir. (kargolar pazar günü çalışmadıkları için sevkiyat yapılamıyor. Ayrıca cumartesi günü bazı kargo şubeleri yarım gün çalıştığı için dağıtım yapılamıyor. Bu yüzden cuma günü gönderim yapıldıysa ürünün size ulaşması pazartesi gününü bulabilir) tüm Türkiye'ye (kargonun çalışabildiği en ücra köşeler dahil) ürünlerimizi gönderebiliyoruz. Bunun dışında kargonun ulaşamadığı bölgelere de otobüs ile gönderim gerçekleştiriyoruz. Bayilerimize uyguladığımız aylık kotamız 200 kilogramdır. 200 kilogramlık ürün alımı bir şubenin satabileceği minimum miktar olup daha düşük satış yapacak olan şube normal şartlarda ticari gelir elde edemeyen şube olacaktır.bayilerimizle karşılıklı olarak imzaladığımız sözleşmemizde, sipariş ve sevkiyat durumları, ürün fiyatlandırmaları ve diğer detaylar ayrıntılı şekilde yazılmıştır.
 • Çiğ köfteniz hangi yöreye ait? Kıvamı nasıl? Hangı ürünlerı kulanıyorsunuz? Organik mi? Tadabilir miyiz? Numune gonderıyor musunuz? İçinde hangi baharatlar var?

  Çiğ köftemiz urfa yöresine göre yapılıyor. Kullandığımız baharatlar ve bulgur, salça gibi malzemeler Türkiye'nin en kaliteli malzemelerinden seçiliyor. Ürün içeriğimiz: bulgur, isot, pul biber, karabiber, tuz, kimyon, kişniş, ceviz içi, badem, biber salçası, domates sosu, bitkisel yağ. Çiğ köftemizin kıvamı urfa yöresine göre uygündur, biraz diridir. Adıyaman yöresinde yağlı ve yumuşak olan çiğ köfte kıvamı bizde biraz da sert ve kurudur. El yapımı çiğ köfte kıvamındadır. (Adıyaman çiğ köfte usulunce et suyu ve bulyon barındırmaktadır. Msg soya ve çin tuzu içerebilir hem sağlık açişindan hem de kıvam açişindan bayatladıgı zaman rahatsız edici ve zehirlemeye kadar götürebilir.) Her yörenin lezzeti ve içeriği farklı olduğu için urfa yöresinin çiğ köftesi adıyaman yöresinden daha güzeldir diyemeyiz. Fakat çiğ köftemizin gerçek el yapımı çiğ köfte kıvamında olduğunu söyleyebiliriz.
 • Çiğ köfte numune istiyoruz. Gönderebiliyor musunuz?

  Bayi adaylarımıza son aşama olarak numune gönderimi yapıyoruz. Karşılıklı olarak görüşüp tüm detaylarda anlaşma sağlandıktan sonra gönderilen numune ile kısa bir araştırma/fikir alma içerisine giren bayi adayı değerlendirme sonucunda CANBEY Çiğ Köfte ile çalışmaya karar verirse karşılıklı olarak sözleşmeler imzalanıyor. Bayi adayı, imzalanan sözleşmeler sonucunda da CANBEY Çiğ Köfte markasını kullanmaya hak sahibi oluyor.
 • Çiğ köftenizin içinde kuruyemiş varmı?

  Çiğ köftemizin içerisinde öğütülmüş olarak ceviz içi ve badem yer almaktadır.
 • Çiğ köfte bayiliğinizi aldıktan sonra yakınıma başka bir bayilik verir misiniz?

  Bayilik aldığınızda çok yakınınıza başka bir bayilik vermiyoruz. Bununla ilgili mesafe veremiyoruz. Fakat aranızda en az 500 mt. olmalıdır. Bazı bölgelerde (ilçelerde) o ilçenin nüfusu ikinci bir CANBEY Çiğ Köfte şubesini kaldırmayacak durumda olabiliyor. Yani nüfüsu ve yerleşim alanı değerlendirildiğinde o ilçede ikinci bir CANBEY Çiğ Köfte şubesi olmasının gereksiz olduğu, iki şubenin birbirlerinin işlerini engelleyeceği düşünülürse o ilçede yakınlık mesafesi çok olabiliyor. Örneğin 2 km yakınına başka şube verilemez diyoruz. Bunun dışında tersi de mümkün olabiliyor. Çok yoğun bir nüfusa sahip ilçelerde, gökdelenlerin yüksek katlı iş merkezlerinin olduğu bölgede tek bir CANBEY Çiğ Köfte şubesi tüm yoğunluğa yetişemeyebiliyor. Böyle yerlerde mesafe daha kısa tutuluyor. Diğer şubenin işlerini engellemeyecek noktalara ikinci bir şube verilebiliyor.kısacası tamamen bulunduğunuz yerin yoğunluğu ve yerleşim alanı büyüklüğüne bağlı olarak değişen bir mesafe sistemimiz var.
 • Çiğ köfte bayilik alırsam eğer sizden çiğ köfte dükkanıma kendi adımı koyabilir miyim?

  O şekilde yardımcı olamıyoruz, üretimlerimiz standart lezzette, standart boyutlarda, standart ambalajlama sistemiyle ve standart logolarla gerçekleştirilmektedir. Tüm türkiye genelinde satışı yapılan çiğ köftemizin dükkanlarda son tüketiciye servis edilme şekli de aynıdır. Müşteri aynı lezzeti ve kaliteyi sizden alırken, başka bir ildeki şubeden de aynı hizmeti almalıdır. Kurumsallığın gereği budur.böyle bir düşünceniz varsa kendiniz yatırım yapmak ve yasal izinleri kendiniz almanız gerekecektir. Tüm baskılı ürünleri kendiniz bastırmalı, tüm sevkiyatı kendiniz gerçekleştirmeniz gerekecektir. Bu da operasyon maliyetinizi arttıracak ve kar marjınızı düşürecektir.
 • Malzemelerin parasını size aydan aya ödesek olmuyormu yani kredı kartı kullanmıyoruz nakitte yok. Cari hesap usulü çalışsak olmuyor mu?

  Ödemeleri nakit veya kredi kartına tek çekim veya taksitli olarak ödeyebilirsiniz.
 • Ruhsat işlemleri nasıl oluyor? Adli işlemlerle ilgili herhangi bir sorun çıkıyor mu? Bize düşen görevler neler?

  İlgili belediyeden çalışma ruhsatı almanız yeterlidir. Franchise bayimiz olarak imzalanan sözleşme çerçevesinde bütün sertifikalarımız kullanma hakkına sahipsiniz.
 • Cafe / Restoranım var. Bu işimin yanında sizin bayiniz olabilir miyim?

  Restoran ve lokantalara ismimizi kullanmamak şartı ile ürün gönderimi sağlamaktayız. Fakat yakınınızda şubemizin olmaması şartıyla.
 • Biz bu işe yeni başlayacağımız için gerekli yasal prosedür (vergi levhası maliye kaydı işyeri açma ruhsatı ve saglık bakanlıgı izin belgesi vb.) nedir bilmiyoruz açıklarmısınız?

  Öncelikle vergi dairesinden kaydınızı yapmanız gerekecektir. Sonrasında bağlı bulunduğunuz il ve ilçe belediyesinden çalışma ruhsatı almanız gerekecektir. Yine bağlı bulunduğunuz ilçe gıda, tarım ve hayvancılık müdürlüğü'nden işletmenizi kaydetmeniz gerekecektir. Bu işlemlerin tamamı evrak başvurusuyla yapılacak işlemlerdir. Hepsi ortalama bir kaç saatlik işlem ile tamamlanabilir. Bir SMMM ile anlaşırsanız bu işlemler için size yardımcı olabilir.
 • Bölgede bayiniz olmak istiyoruz şartları nelerdir?

  Bölge bayimiz olacak yerin yaya ve araç trafiğinin yoğun olduğu bölgelerde olmasını tercih ediyoruz. Minimum 15 m2 lik dükkan şubelerimiz için yeterli. Dükkanların çok büyük olmasını, ekstra kira masrafı çıkartacağı gerekçesiyle istemiyoruz. Bunun dışında dükkanın cephesinin görünür olması ve dikkat çekici olması da başka bir kriter. Okul, hastana, üniversite kampüsü, sosyal tesis, iş merkezleri vb yoğun alanların çevreleri önerdiğimiz bölgeler. Ayrıca bölge bayimiz olmasını istediğiniz yerin görsellerini ve detaylı bilgisini paylaşırsanız fikirlerimizi iletebiliriz.
 • Çiğ köfte üretim izni verecek misiniz, çiğ köfte üretebilecek miyiz?

  Sizinle çalışsak sizin bayiniz olsak, daha sonra bize çiğ köfte üretim izni verir misiniz?
 • Sizin adınıza üretim yapsak, sizin ulaşamadığınız bayilerinize çiğ köfte üretim, çiğ köfte dağıtım ağını kursak. Buna müsaadeniz var mı?

  CANBEY Çiğ Köfte üretimlerini istanbul'da merkezinde yapmaktadır. Yani şubelerin ayrıca bir üretim yapmaları söz konusu değildir. Tüm türkiye'ye tek merkezden gönderilen çiğ köfteler için şubelerin ayrıca bir üretim izni almasına da gerek yoktur. CANBEY türkiye genelinde ulaşamadığı nokta yoktur. Kargonun ulaşabildiği her yer.
 • Bayiniz olmadan çiğ köfte siparişi vermek istiyoruz. Sizden çiğ köfte siparişi vermek için bayiniz olmamız mı gerekiyor? Bayiniz olmadan da çiğ köfte siparişi verip, sizden alıp kendimiz satabilir miyiz?

  Bayimiz olmadan da toptan çiğ köfte satışımız oluyor. Yani siz mevcut iş yeriniz için bizden çiğ köfte alabilir, satışınızı yapabilirsiniz. Restoran, kafeterya, kebapçı, pideci, pastane ve benzeri işyerleri için toptan çiğ köfte satışlarımız oluyor.
 • Çiğ köfte ustalık belgesi, çiğ köfte ustalık sertifikası, çiğ köfte üretim izni veriyor musunuz?

  CANBEY gıda, tarım ve hayvancılık bakanlığı izinli ıso 9001 ve ıso 22000 kalite güvencesiyle üretim yapmaktadır. Tüm şubelerine sahip olduğu tüm üretim izinlerini ve kalite belgelerini iletir. Üretimler istanbul'da, CANBEY Çiğ Köftenin merkezinde gerçekleştirilir. Tüketime hazır olan ürünler şubelere iletilir. Şubeler hazır olan ürünleri sadece paketlere veya dürümlere koyar, satışını gerçekleştirir. Bunun için şubelerin ustalık belgesi almasına gerek yoktur.
 • Bayilik açmamız için cebimizde en az ne kadar olması lazım siz neleri karşılaşıyorsunuz ve günde kaç kilo satmamız gereklidir.

  Bayi kurulum paketimizi almanız yeterlidir. Ayrıca dükkan kira depozito boya badana su ve lavabo giderleriniz vardır. Bayilerimiz ister 1 kilogram ister 100 kilogram, şubelerimiz diledikleri ölçüde ürün alabiliyorlar. Kota uygulamıyoruz.
 • Yurt disina bayılık veriyormusunuz. Verirseniz de çiğ köfte nakliyatini nasil yapabiliriz?

  Yurt dişindakı bayıılerımıze uretıcı bayıılık verılmektedır. Kurulum eğitim tarafımızdan ücretsiz yapılmaktadır.
 • Çiğ köfteyi sizden alıp kendı adıma isminizi kullanmadan satabılırmıyım?

  Bayiimiz olmadan firma ünvanını kullanmadan satiş yapamamaktasınız.
 • Çiğ köfte bayiniz olsam kampanya ve destekleriniz nelerdır? Neden sizi tercih etmelıyım?

  Bayiilerimizin her ayın 5.de %50 kampanyalarımız mevcuttur bayiinin 1 ay içinde bızden aldıgı urunu 30 güne bölerek günlük ortalamasını ücretsız olarak subelerımıze yollamaktayız ayrıca günlük ortalaması 20 kg nın altına dusmeyen bayıılere her ay %10 geri iademiz vardır yani ayda 600 kg alana 60 kg ıkramda bulunmaktayız bu sadece bır magazanın alımına aıttır ayrıca 20 kg nın altına dusmeyen tum subelerımıze yılık magaza reklamlarını ücretsız yenılemekteyız.
 • Bana ne gibi imkanlar sunacaksınız? Açılışımda ne gibi destekleriniz olacak? Açılışta çiğ köftene kadar vereceksınız?

  Acılişinizda 200 kg hedıyemız vardır ayrıca acılişiniza kurumsal olarak yapmak ıstersenız palyanco ekıbı tutarının yarişini 300 tl ye kadar karsılamaktayız ayrıca acılısa bulundugünuz ilin yerel kanalını çağırırsanız ücretin yarişini 200 tl ye kadar karşılamaktayız. Ayrıca açılışta elde ettıgınız resim ve vıdeoları 1 yıl boyunca kurumsal web sitemizde sınırsız olarak youtube faceebook alıs verıs ve forum sıtelerınde yayınlatmaktayız.
 • Sızden almak zorunda oldugum ürünler nelerdır?

  Ürettiğimiz ürünler dişinda dıyer ürünlerı bızden almak zorunda deyılsınız fakat dısardan aldıgımız ürünlerı sureklı ve yuklu olarak aldıgımız ıcın piyasaya gore daha ekonomiktir. Ürettğimiz ürünler; çiğ köfte, lavaş, acı sos, içli köfte, sufle,künefe, paçanga böreğı, mantı, irmik helvası, şam tatlişi, nar ekşisi.
 • Bayilik verirken iki bayi arasındaki mesafe kaç metre olmaktadır?

  Bayi ve şirket çıkarlarının korunması açişindan bayiler arasında minimum 500 metre mesafe bulunması gerekmektedir.

Bayimiz oldukdan sonra sorulan sorular

 • Dükanımın reklamını nasıl yaparım?

  Hergun belirli saatlerde 30 dakika içinde 2 kg köfteyi tadımlık olarak dağıtmanız yeterli tadan alacaktır bunu hıç unutmayın.
 • Ürünler nasıl ulaştırılır?

  CANBEY Çiğ Köfteleri 10 kg vakumlu poşetlerin içerisinde hazır olarak gelir ve tekrar yoğurmaya gerek yoktur. Lavaş, acı sos, nar ekşisi, irmik helvası, künefe, içli köfte, sufle, paçanga böreği ve diğer yan ürünlerimiz CANBEY Çiğ Köfte logolu poşet ve kağıt ekstra olarak sipariş edilebilir . (1 koli, 25kg çiğ köfte içermektedir.)
 • Ödeme şekli nasıl olmaktadır?

  Havale ve kapıda ödeme olarak iki çeşit ödeme sistemimiz vardır. İşletme sahipleri isterlerse havale ile ödeme yaptıktan sonra çiğ köfte siparişlerini verebilirler, isterlerse kapıda ödeme sistemi ile ürün teslimi sırasında kargo görevlisine ödemelerini yapabilirler.
 • Kredi kartı ile ödeme yapabilir miyim?

  Şubelerimiz dilerlerse sipariş bedellerini kredi kartı ile ödeyebiliyorlar. 3D secure ile %100 güvenli.
 • Vakumlu paket ne kadar süre dayanır?

  CANBEY Çiğ Köfteleri günlük olarak üretilir ve özel vakumlu paketlerde kargolanır CANBEY, Çiğ Köfteleri vakumlu paketinde açılmadan 20 gün tazeliğini korumaktadır. Paket açıldıkdan sonra 7 gün tazeliğini korumaktadır. Et suyu ve bulyon kullanmadıgımız için ürün ömrü piyasaya gore daha uzundur.
 • En az kaç kilogram ürün sipariş verebilirim ve kargo ücretini kim öder?

  100 tl altındakı sıparıslerın kargo ücretinı alıcı öder,buda zaman zaman ilaveler ve tedbir olarak sipariş edilen az ürünlerdir. Bunların ücreti kilogram başı 1 TL olarak alıcı öder normal siparişlerin kargo ve ulasım + kdv ücretlerinin tamamı firmamıza aittir.
 • Ürünler bayilere nasıl ulaştırılıyor?

  Ürünler bayilere şirket araçları otobüs yada kargo ile ulaştırılmaktadır.
 • Ürünlerin raf ömrü yada saklama koşulları nasıldır?

  Ürünler +4 derecede 20 gün süre ile saklanabilmektedir. Ürün açılıp tezgaha koyulduktan sonra 10 gün içerisinde tüketilmelidir.
 • Ürün bana ulaştıktan sonra kaç gün bekletebilirim vakumlu halde?

  Size ulaştıktan sonra 17 gün bekletebilirsiniz vakumlu ambalajda.
 • Siparişini verdikten kaç gün sonra elimize ulaşıyor?

  Istanbula 700 km yakınlıktakı il ve ilcelere hemen sonraki gün. 700 km'den uzak noktalara siparişi verdiğiniz günden 2 gün sonra ulaşmaktadır.
 • Siparişimi nasıl veriyorum ve firmamızda her müşterinın ayrı bir müşteri temsilcisi bulunmaktadır?

  Müşteri temsilciniz haftada 3 gün resmi mesai saati bitiminde (18:00'dan sonra) sizi arar siparişiniz alınır ve hemen sonraki kargolanmaktadır. Acil durumlarda gün içinde 17:00 kadar verilen siparişler aynı gün kargoya verilmektedir.
 • Kampanyaları siz mi belirleyeceksiniz yoksa ben ısteyıp siz mi uygulayacaksınız?

  Bır kampanya söz konusu olduğunda tum şubelerimiz katılmak zorundadır kendinizde ayrıca bir kampanya yapmak isterseni bize danışmak şartıyla yapabılırsınız örn. ;1 kg çiğ köfte alana 1 lt ayran yada kola bedava gibi yada 1 kg çiğ köfte alana birdaha alımınızda 250 gr bedava gibi veriyoruz. Bayi adaylarından marka bedeli, isim hakkı, katılım payı gibi ücretler almadan bayilik veriyoruz.
  Bunun dışında türkiye'de ilk defa hizmete sunduğumuz bir çok kolaylığımız var. Bunlar da CANBEY Çiğ Köftey'i tercih etmeniz için yeterli olacaktır. Türkiye'de ilk defa sanal mağaza sistemiyle bayilerin tüm ihtiyaçlarını internet üzerinden kredi kartı veya havale/eft ile yapmasını sağladık. Kredi kartı ile 9 aya varan taksitlerle bayi adayının dükkan kurulumu için gerekli olan finansmanı kolayca temin edebilmesini sağladık. Türkiye'de ilk defa 7 bariyerli vakum poşetleriyle ürünlerimizi paketliyoruz. Vakum poşetlerimiz sayesinde çiğ köfteler uzun süre ilk günkü tazeliği koruyor. Ürünlerimiz türkiye'nin büyük bir bölümüne anlaşmalı kargo firmalarımızla kapıya teslim olarak gönderiliyor. Siz otogarlarda dolaşmak zorunda kalmıyorsunuz. Şubenin kapısına kadar gelen çiğ köfteyi ambalajından çıkartıp tezgaha koyuyorsunuz, satışınızı yapıyorsunuz. Kargonuzun takibini online olarak takip edebiliyor, ürünlerinizi nerede olduğunu görebiliyorsunuz. Bunun dışında şubelerimize bayi kurulum paketleri ile çiğ köfte desteklerimiz oluyor. Açılışta ve sonrasında gönderilen bu çiğ köfteleri dağıtan şubelerimiz reklamlarını yapıyor, lezzetlerini tattırıyor. Şubelerimiz satışlarına olumlu yönde etki eden bu dağıtım işlemini mutlaka yapmalıdır, güzel bir açılış organizasyonuyla açılışını duyurmalıdır. Bunun dışında şubede uygulanacak kampanyaları o ilde bulunan diğer şubelerimizle paralel olarak gerçekleştiriyoruz. Yani o ildeki diğer şubelerimizde bulunan kampanyalar şubenizde de uygulanabilir. Her ilde farklı satış stratejileriyle farklı kampanyalar düzenlenebiliyor. Karşılıklı görüşmeyle, kampanya ihtiyacı doğrultusunda yönlendirmelerimiz oluyor.
 • Çiğ köfte servis yapmak zorundamıyım? Çiğ köfte alo paket olmasa olur mu?

  CANBEY Çiğ Köfte şubeleri paket servis yapmak zorunda değiller. Ama paket servis yapılmasında fayda olduğunu düşünüyoruz. Çiğ köfte paket servis ile satışlar yükselebiliyor. Paket servis ile şubelere gelme sıkıntısı yaşayan müşterilere ulaşabiliyorsunuz. Çiğ köfte paket servis yapan şubelerimiz, çiğ köfte paket servis yapmayan çiğ köftecilere göre bir adım önde oluyor. Kaliteli ürünü, hizmeti müşterinin ayağına götüren şubelerimizin cirolarında yükselme oluyor. Çiğ köfte paket servis yapılacak şube konumu da çok önemli. Her şubenin alo paket koyması da mümkün olmuyor. Şubenin bulunduğu mevkide yeme/içme kültürü, paket servis kültürü yerleşik ise alo paket ile yapılan satışlar, dükkan içerisinde yapılan satışlardan daha fazla olabiliyor.
  Çiğ köfte talep: mevcut işletme sahipleri (Okul kantini, kafetarya, restaurant, vb) çiğ köfte talebinde bulunup, kendi hali hazırdaki işletmelerinde satabilirler. Herhangi bir isim hakkı talebi yoktur. Herhangi bir açılış hediyesi yoktur.
  Tavsiyelerimiz çiğ köfte paket servis yapılması yönünde ama bir zorunluluğumuz yoktur.
PAYLAŞ:
KURUMSAL REFERANSLARIMIZ
Market Zincirleri